SheMore – SZYCIE NA WYMIAR


Coraz więcej kobiet przywiązuje uwagę nie tylko do jakości noszonej odzieży, ale i do miejsca, w którym ją kupujemy. Oferty sklepów wręcz zalewają nas swoimi reklamami. Nie każda z nas zadowala się jednak odzieżą z popularnych sieciówek. Szukamy czegoś wyjątkowego. Nie tylko względem jakości materiału, ale i obsługi oraz komfortu użytkowania. Podczas ciąży, czy okresu karmienia piersią, jest to dla nas szczególnie ważne. Niejednokrotnie zatem, my jako kobiety, sięgamy wtedy po sukienki. Dlaczego? Ponieważ w spodnie czasami zwyczajnie możemy się już nie mieścić (tzn. nasz brzuszek). Sukienki za to mają to do siebie, że o ile fason jest dobrze dobrany, to wiele z nich może nam służyć zarówno w okresie ciąży, jak i też później. Ważny jest również dla tej grupy kobiet rodzaj tkaniny, z której została uszyta dana odzież. Bawełna, czy wiskoza to jedne z najmilszych dla ciała i najwygodniejszych propozycji. O samych rodzajach tkanin możesz przeczytać tutaj.

Jeżeli śledzisz nas na bieżąco, to być może pamiętasz, jak wspominaliśmy w artykule o sukienkach dla kobiet ciężarnych i karmiących piersią o takiej marce jak SheMore. Udało nam się przeprowadzić bardzo ciekawy wywiad, który chcielibyśmy Wam dziś przedstawić. Na początku jednak kilka słów o samej marce…

Wiosną 2012 roku Monika Szymor, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi, założyła swoją niezależną markę odzieżową sygnowaną nazwą SheMore, zgrabnym homofonem przypominającym nazwisko projektantki, a jednocześnie podpowiadającym jej misję.

Celem SheMore jest dostarczanie najwyższej jakości ubrań i akcesoriów dla kobiet. Oferowane kolekcje są odpowiedzią na potrzeby klientek, które każdego dnia i bez względu na wiek czy wykonywany zawód, cenią sobie komfort oraz chcą czuć się modnie. Kobieta SheMore czerpie radość z wygody oraz detali noszonych ubrań, a także oddaje się przyjemności użytkowania miękkich i delikatnych dla ciała dzianin, które subtelnie podkreślają atuty jej kobiecości.

  1. Pani Moniko, skąd pomysł na stworzenie własnej marki odzieżowej?

Wszystko zaczęło się od bardzo prostej historii. Byłam w ciąży i przytyłam 30 kilogramów. Nie miałam co na siebie włożyć. Na ofertę z sieciówek dla ciężarnych nie mogłam patrzeć. Mama, która jest konstruktorem odzieży, odkąd pamiętam mówiła, że powinnam zostać projektantką. Wzbraniałam się, ponieważ nie potrafiłam rysować. Lecz w tamtym okresie zaprojektowałam kilka modeli dla siebie, nawet sukienkę na wesele! Była ogromna, jak na słonia. Gdy już urodziłam, projektowałam bluzki wygodne do karmienia, ale chciałam, aby miały zastosowanie także i później. Koleżanki zaczęły kupować ode mnie ubrania i po 3 latach postanowiłam przygotować pierwszą kolekcję już pod własną marką.

Bardzo śmiesznie było też z ustalaniem nazwy. Kuzyn, który kończył ASP koniecznie mnie namawiał na taką od nazwiska. Podczas burzy mózgów padło na nazwę Shymore, lecz ona kojarzyła mi się raczej z męskimi garniturami, niż kobiecą odzieżą dla kobiet na co dzień. Bawiłam się jeszcze przez parę dni przestawianiem liter, nazwami, aż w końcu przyszło Szymor – SheMore.

  1. Myślę, że nazwa jak najbardziej trafiona 🙂 W jakiej dokładnie produkcji specjalizuje się Państwa marka? Co Was wyróżnia na tle konkurencji?

Marka skupia wokół siebie Klientki, które lubią styl casual. Modele w szczególności powstają z wysokiej jakości dzianiny wiskozowych, ale i także z wiskozy z bambusem, bądź bawełny.

Wyróżnia nas przede wszystkim to, że modele oferowane dopasowujemy do każdej sylwetki. Dzwoni klientka, której podoba się sukienka ostatnio przygotowana i zaprezentowana na facebooku. Prosi o model na rozmiarze 38 na wzrost 186 cm. Zawsze ma problem w sieciówkach z tym, że są za krótkie rękawy i doły. Jesteśmy w stanie zmienić formę i dostosować do Klientki. Przy okazji, dajemy możliwość wybrania koloru. Z opinii Klientek wynika, że cieszą się, że poznały taką markę, która potrafi przełożyć ich potrzeby na konkretny produkt.

Dodatkowo można u nas uszyć sukienkę stricte na miarę. Gdy już określimy, jaki to ma być model, przedstawię projekt i gdy zostanie zaakceptowany, po wybraniu materiału, odszywamy wymarzoną odzież.

Wszystkie ubrania odszywane są w pracowni krawieckiej w Łodzi. Dbamy o  jak najwyższą jakość wykonania, aby ubrania wystarczały na dłuższy czas. Podążamy w duchu idei „slow fashion” i zależy nam na dobrych produktach. Często pomagamy również w stylizacjach i oferujemy zestawy na co dzień. Naprawdę wystarczy mieć kilka rzeczy, a za pomocą dodatków skomponować komplety na cały tydzień. Spełniamy tym potrzebę spędzania jak najmniejszej ilości czasu przed szafą, a także dajemy komfort, że Klientka bez względu na to, jak spędza dzień będzie się w naszych ubraniach czuć wygodnie.

  1. To bardzo ważne idee. Jacy ludzie tworzą Waszą markę? Jaka atmosfera panuje wśród zespołu?

   Prócz projektanta, niezbędny do współpracy jest konstruktor. Bez dobrych form nie powstaje skrojony jak na miarę model. Ogromna wiedza oraz doświadczenie w tej dziedzinie jest bezcenne.  Za to jestem ogromnie wdzięczna mojej mamie. Bez niej nie byłoby takich kolekcji! Krawcowe są również wspaniałymi osobami, które znają się na rzeczy, szyją precyzyjnie i często podpowiadają, jakie zastosować rozwiązania, aby coś jeszcze lepiej wyglądało na sylwetce.

  1. Dobry zespół to w dzisiejszych czasach również bardzo ważny aspekt udanej współpracy. Do jakich Klientów skierowana jest Państwa oferta?

Oferta kierowana jest do świadomych kobiet, które poszukuję rzeczy innych niż oferowane są w sieciówkach. Nie chcą zastanawiać się godzinami co na siebie włożyć, a wybrać takie modele, które i w podróży, i w biurze będą wyglądać schludnie, ukryją to co trzeba, a jednocześnie podkreślą ich kobiecość. Z reguły są to kobiety, które prowadzą swoje biznesy, ale i te z korporacji. Takie, które chcą nosić rzeczy unikalne, gdzie prawdopodobieństwo napotkania osoby w takim samym stroju na ulicy jest praktycznie znikome. To jest dla nich wyjątkowe. Często są to również mamy, które pracując w domu i z dziećmi, chcą ładnie wyglądać, a przede wszystkim potrzebują wygodnych rzeczy, które znajdą u SheMore.

  1. Brzmi bardzo zachęcająco 🙂  A dlaczego Klienci powinni wybrać właśnie Wasze produkty?

Modele SheMore powoduję, że kobieta czuje się wyjątkowa. Kupując SheMore mają modele, które pokazują jakie są naprawdę, współgrają z ich osobowością, przedstawiają ich charakter. Dzięki rozmowie przy wyborze fasonu i koloru, doradzamy i klientki wiedzą, jak nosić te ubrania. One nie kupują produktu, lecz kupują odzież, która podkreśla ich piękno, daje poczucie szczęścia, a niekiedy spełnia marzenia.

Pani Moniko, bardzo dziękuję za wyczerpującą rozmowę i życzę samych sukcesów na drodze zawodowej. Jesteście wspaniałą firmą, z pięknymi ideami i bardzo pro konsumenckim podejściem do tematu noszonej odzieży.

 

Wszystkie Panie, które zainteresował ten artykuł zapraszamy na stronę firmy SheMore. Tam znajdziecie o wiele więcej informacji, a i może same zdecydujecie się na złożenie takiego indywidualnego zamówienia. Możecie to zrobić również poprzez fanpage SheMore na facebook’u.

A może zdarzyło Wam się już zamawiać dla siebie odzież wyprodukowaną specjalnie na Wasze życzenie? Podzielcie się swoimi opiniami na ten temat w komentarzu na fp 🙂


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *